Sauna parowa

Sauny są bardzo popularnym sposobem na relaks. Pozwala odprężyć się, zrelaksować, gdzie dodatkowo pozytywnie wpływa na nasz organizm. Pozwala zwalczyć różne choroby, wzmacnia naszą odporność. Przy zakupie spotkać możemy się głównie z trzema rodzajami: parowa, szwedzka i na podczerwień. Jedną z najczęściej wybieranych to sauna parowa. Temperatura jest wysoka dzięki zainstalowanemu piecu, który szybko się rozgrzewa i jest bezpieczny.
Większość posiada regulację parametrów, dzięki czemu możemy bezpiecznie sterować temperaturą jaką chcemy, a także ustawiamy kiedy ma się włączyć i wyłączyć. W saunie parowej potrzebny jest jednak dodatkowo specjalny generator pary do sauny. Umieszczany jest na zewnątrz pomieszczenia i łączy się go z instalacją zimnej wody. Woda znajdująca się w generatorze doprowadzana jest do wrzenia. Następnie powstała para, dzięki miedzianym rurkom, które podłączone są do sauny, transportowana jest do środka pomieszczenia.
Otwór do wypuszczania pary najczęściej umieszcza się nad piecem. Wszystkie czynności zostają wykonane automatycznie dzięki możliwości automatycznego ustawienia. Jednak trzeba pamiętać, że podłączenie całości nie jest łatwe. Dlatego należy powierzyć całość doświadczonym osobom, by móc spokojnie i bezpiecznie korzystać.